Informácie o klube

Liga:              1. trieda
Prezident:     Rastislav Čop

Kontaktujte nás

Ak máte zájem o prenájom areálu alebo si chcete s nami dohodnúť prípravák, tak nám pošlite správu cez formulár, alebo nám napíšte na fk1925pobedim@gmail.com

História klubu

Začiatky futbalu v Pobedime sa datujú od roku 1925 minulého storočia, kedy sa zakladal futbalový klub s názvom ŠK Pobedim.(prvá písomná zmienka) Súťažne sa začalo hrávať až v roku 1930,kedy Pobedim patril do okresu Piešťany.

V roku 1945 vznikla Telovýchovná jednota Sokol Pobedim. Až v roku 1952 sa začalo hrávať v súčasnom športovom areáli s novým názvom TJ Družstevník JRD Pobedim. V tom čase okrem dospelých začali hrávať aj dorastenci a žiaci.

V 70-tych rokoch minulého storočia hralo družstvo mužov zatiaľ najvyššiu súťaž I. B (5.ligu).

Po tomto vrchole prišiel úpadok futbalu v našej dedine, keď sa tu striedavo hrala posledná a predposledná súťaž.

V roku 1989-90 sa futbal v Pobedime prestal hrať úplne a hráči sa zaradili do klubov v susedných dedinách. Až po dlhých 10-tych rokoch sa bývalí hráči spojili, aby sa futbal v našej dedine začal hrať znova. ObFZ Trenčín zaradil TJ Pobedim do poslednej súťaže, a každý rok presúval mužstvo z III.triedy sever do III.triedy juh.

Od roku 2000 sa vystriedalo v TJ niekoľko funkcionárov a predsedov.

Súčasnosť

V roku 2008 prišli zásadné zmeny. Nové vedenie, noví sponzori a aj noví hráči . Futbal v našej dedine sa začal uberať iným smerom. Všetko prešlo rekonštrukciou – od kabín a celého areálu. Teraz je cieľom dostať futbal tam, kde bol v 70-tych rokoch. V pláne je od roku 2013 zmena názvu klubu z TJ Pobedim na FK 1925 Pobedim

Napriek všetkým zlým aj dobrým rokom treba poďakovať fanúšikom, ktorí chodia v hojnom počte povzbudzovať na domáce aj vonkajšie zápasy.( priemer  200  divákov na zápas)